UGC

Genel Başkan Ahmet ÖZ den 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı


UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet ÖZ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür.

Son bir yıldan beri tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 korona virüs salgını sürecinde sağlık hizmetleri alanında fedakârca çalışarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti veren tüm hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın canları pahasına gösterdikleri hizmet ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Görevleri başında covid 19 a yakalanan ve hayatlarını kaybeden tüm hekimlerimize ve sağlık personellerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerim.

Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti

Genel Başkanı

Ahmet ÖZ